Як обухівці вчилися на “реаніматологів”

В суботу 28 січня в РЦКД відбулися чергові заняття з базової домедичної допомоги, які проводять медики – інструктори 44 навчального центру. Організатор заходу – Громадське Формування Самооборона Обухівщини. Раніше Самооборона вже організовувала аналогічні тренінги, але з орієнтацією на меддопомогу на випадок воєнних дій, пояснює організатор заходу Олександр Середа. «Матеріально-технічних засобів для участі не потрібно, тільки бажання навчитися надавати першу допомогу серцево-легеневої реанімації при інсульті та епілепсії, зупиняти кровотечу», – говорить він.
Як обухівці вчилися на “реаніматологів” На такі курси приймають дорослих віком від 18 років, для школярів молодших і старших класів заняття по домедичній допомозі проходять окремо в школах міста. Цього разу заняття тривали 8 годин, розглядали алгоритм базової підтримки життя BLS (забезпечення прохідності дихальних шляхів, підтримка зовнішнього дихання та кровообігу без використання спеціального обладнання, окрім пристроїв особистого захисту) та ланцюжок виживання, аспекти виконання серцево-легеневої реанімації та тренувалися в її проведенні на манекені. Для участі зазвичай потрібна попередня реєстрація – для великої кількості людей одночасно проводити подібні тренінги складно, в групу, як правило, набирається до 15 «студентів». «Особисто я прийшла на цей тренінг для того, щоб бути впевненою, що в екстреній ситуації зможу допомогти людині до приїзду «швидкої»», – пояснює учасниця заходу Світлана Олефір, вчителька фізкультури школи №3.

Як обухівці вчилися на “реаніматологів” ПОРЯТУНОК ПОТОПАЮЧИХ. Дослідження різних громадських фундацій говорять, що українці в справі первинної медичної допомоги, нажаль, вкрай неосвічені. Так, наприклад, надзвичайно мало людей знають, як проявляється інсульт і здатні надати вчасну допомогу постраждалим. Згідно даних «Індексу здоров’я. Україна-2016» (новий інструмент для оцінки задоволення населення меддопомогою, розроблений і презентований наприкінці 2016-го силами МФ «Відродження», Київського міжнародного інституту соціології та Школи охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія»), всього третина населення знає, що ознакою інсульту може бути порушення мовлення і раптові проблеми зі сприйняттям сказаного (38%), про різкі порушення координації рухів, втрату свідомості і запаморочення чули 33%. Лише 19% опитаних відповіли, що різкий сильний головний біль теж може говорити про інсульт. «Гадаю, ці показники навіть досить оптимістичні, свого часу наше дослідження показало результат гірший, хоча всі опитані нами люди вже були цільовою аудиторією, що цікавилися темою інсульту, – говорить з цього приводу керівник проектів у ГО «Українська асоціація боротьби з інсультом» Дмитро Гуляєв. – А інфаркти і інсульти, між іншим, для українців наразі така ж глобальна проблема, як і онкозахворювання, СНІД і туберкульоз: кожен 5-ий громадянин України або помирає через них, або стає інвалідом». Держслужба статистики підтверджує інформацію асоціації. Якщо в 1990 році кількість вперше зареєстрованих випадків захворювань системи кровообігу становила 1 млн. 149 тис., то в 2015-ому – 1 млн. 844 тис.

Лілія Гетманенко

Джерело: Як обухівці вчилися на “реаніматологів”